Kredyt gotówkowy – szybki sposób na pieniądze

Posted by password on Tue, May 14 2019 09:14:22

Czasy, gdy na rozpatrzenie wniosku o kredyt czekało się wiele dni dawno już minęły. Obecnie banki w większości oferują decyzję w ciągu jednego dnia a nawet kilkunastu minut. To dobra wiadomość dla zainteresowanych kredytami, niemalże od razu wiedzą, czy otrzymają kredyt.

Jednakże aby rozpatrzenie wniosku było możliwe, konieczne jest jego złożenie wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami. To, jakie dokumenty należy dołączyć uzależnione jest od wymagań banku jak również bardzo często od kwoty kredytu o jaki chce się starać klient. Ponadto banki dla tych, którzy posiadają u nich konto czy inne produkty często oferują nieco inne warunki, zwłaszcza jak chodzi o wymagane dokumenty. Obecnie przy kredytach do kwot maksymalnych kilkunastu tysięcy złotych większość banków nie wymaga zaświadczenia o zarobkach, wystarczające jest jedynie oświadczenie klienta o tym, w jakiej wysokości osiąga miesięczne dochody. Jeżeli ktoś zwraca się po kredyt do banku w którym ma konto, najczęściej nie ma takiego wymogu, bowiem bank ma dostęp do historii wpłat na jego konto i jest w stanie samodzielnie oszacować wysokość miesięcznych dochodów klienta.

Często także można natrafić na oferty kredytów promocyjnych, oferowanych przez krótki czas na z góry określonych przez banki warunkach, które bardzo często okazują się niezwykle atrakcyjne również dla klientów zobacz je na PortalBankowy.info. W większości przy tego typu kredytach nie jest wymagane nawet oświadczenie o dochodach, do złożenia wniosku wystarczy najczęściej jedynie dowód osobisty. Takie kredyty to w większości produkty, których oprocentowanie jest o wiele niższe niż innych, dostępnych w tak zwanej standardowej ofercie kredytów. Ze względu na ich promocyjny charakter również lista dokumentów, niezbędnych do ich uzyskania jest zazwyczaj ograniczona. Wiele banków bowiem w przypadku promocyjnych kredytów oferuje nie tylko rozpatrzenie wniosku ale również wypłatę gotówki nawet w ciągu kilkunastu minut. Nie dziw fakt, że z każdym rokiem coraz więcej osób korzysta z takich możliwości promocyjnych kredytów, gdyż korzystne warunki to przede wszystkim niższa kwota do spłaty.

Coraz większą popularnością cieszą się kredyty online, a jednym z czynników decydujących o ich popularności na pewno jest czas, jaki jest potrzebny do ich uzyskania jak również forma złożenia wniosku. Obecnie coraz więcej banków aktywnie działa w sieci, widząc rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi wśród klientów. Osoby korzystające z bankowości elektronicznej bez problemu mogą złożyć wniosek o kredyt po zalogowaniu się na własne konto, a zajmuje to często nawet mniej niż minutę. Co ciekawsze, banki składają klientom indywidualne propozycje na kredyty i inne produkty dostępne z poziomu konta online. Akceptacja takiej propozycji następuję poprzez potwierdzenie warunków umowy oraz kilka kliknięć myszką. Jednak szczególnie w bankach działających wyłącznie online sposób składania wniosków o pożyczkę jest znacznie bardziej rozbudowany. Bez problemów posiadacze kont w bankach internetowych mogą złożyć wniosek o kredyt telefonicznie lub nawet za pośrednictwem SMS. Należy jedynie pamiętać, aby numer telefonu komórkowego był przypisany w banku do danego klienta, inaczej wniosek zostanie odrzucony. Takie wnioski rozpatrywane są bardzo szybko czasem w ciągu kilkunastu minut. Nie dziwi więc fakt, że banki reklamują takie kredyty jako sposób na gotówkę nawet w czasie trwania zakupów. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z usług banków właśnie przez Internet, myślą one nad wprowadzeniem kolejny8ch, jeszcze bardziej wygodnych dla klientów możliwości składania wniosków o kredyt.