Niskie oprocentowanie, czyli jakie?

Posted by password on Thu, Feb 19 2015 06:31:03

Kredyt z niskim oprocentowaniem to bardzo wyczekiwany produkt bankowy, który zwykle cieszy się ogromnym powodzeniem. Dlaczego? Oprocentowanie kredytu będzie wpływać na wysokość miesięcznej raty. Dlatego rozglądając się za kredytem gotówkowym szukamy tego najmniej oprocentowanego. Warto tylko dodać, że samo oprocentowanie jest jednym z kosztów kredytowych. Jakie mamy zatem koszta kredytu gotówkowego? Musimy wziąć pod uwagę takie szczegóły jak:

  •  oprocentowanie w skali roku,
  •  prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego
  •  koszty ubezpieczenia kredytu.

Wszystkie te dane są zmienne, różnią się w każdym banku.

Nie wystarczy zatem porównać jedynie oprocentowania, a wiele innych czynników wpływających na wysokość miesięcznej raty kredytowej.

Niskie oprocentowanie w polskich bankach.

Dzisiejsze kredyty gotówkowe to dość nisko oprocentowane produkty. Pytanie tylko – jak nisko? Wiadomo że klient będzie szukał najtańszego rozwiązania. Obecnie na rynku najniższe oprocentowanie kredytu proponuje BNP Paribas z oprocentowaniem na poziomie 6,90 proc., PKO Bank Polski z oprocentowaniem 14,00 proc., Alior Bank 15 proc., Credit Agricole 15,3 proc., Eurobank 16 proc. Jak widać niskie oprocentowanie to bardzo szerokie pojęcie. Oprocentowanie poniżej 10 procent spotyka się dość rzadko i zazwyczaj taki niski procent związany jest z innymi, bankowymi rozwiązaniami. Popularne kredyty gotówkowe z niskim oprocentowaniem pozwalają nam zaoszczędzić z niskiego oprocentowania pod warunkiem. Jaki to warunek? Każdy bank wyznacza inny – dodatkowe ubezpieczenie na życie lub do konta, skorzystanie z ubezpieczenia samochodowego, wydanie minimum 200 złotych miesięcznie kartą, założenie konta oszczędnościowego lub produktu inwestycyjnego. Niskie oprocentowanie często jest czymś uwarunkowane – o tym powinien poinformować nas pracownik banku udzielający kredytu.

Jak obniżyć koszty kredytowania bez oprocentowania.

Niski kosz kredytu wcale nie musi oznaczać niskiego oprocentowania. Możemy zaoszczędzić na wielu innych szczegółach. Nasz kredyt gotówkowy może zatem być tańszy niż nam się wydaje. Rezygnując z ubezpieczenia, kosztów przygotowania kredytu oraz dodatkowych ofert możemy oszczędzić nawet ponad sto złotych miesięcznie. W dzisiejszych czasach każda oszczędność to atut produktu bankowego. W kilka chwil z pomocą porównywarek znajdziesz podobny produkt bankowy – weźmy jednak pod uwagę, że oprocentowanie to nie jedyny koszt naszego kredytu. Dokładna analiza powinna nam pomóc w wybraniu tego odpowiedniego. Wejdź w link i odwiedź stronę na której znajdziesz najlepsze oferty kredytów gotówkowych.