Składowe oprocentowania kredytu hipotecznego

Posted by password on Mon, Sep 14 2015 07:18:43

W Polsce rynek kredytów hipotecznych jest dosyć specyficzny. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nie ma czegoś takiego jak kredyt idealny. Nie ma, co się łudzić, że jakiś produkt, jakim jest kredyt jest tani. Tak samo jak nie istnieje zaciągnięcie go bez spłaty. Warunki, jakie są nam przyznawane przy zaciąganiu danej sumy pieniędzy ustalane SA indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości klienta.

Kredyt hipoteczny i jego oprocentowanie

Trzeba sobie zdawać sprawę, że na kredyt hipoteczny składa się wiele składowych. Jedną z nich jest marża. W zależności od tego o ile zostanie podwyższona stopa oprocentowania kredytu o tyle wzrośnie marża, jaką bank pobierze od nas z tego tytułu. Następna sprawą jest to, że kiedy posiadamy wyższą zdolność kredytową wówczas warunki jego przyznania będą dla nas dużo bardziej przystępniejsze. Jeśli chodzi o marżę to przy przyznawaniu przez dany bank kredytu hipotecznego klienci mają prawo negocjowania jej wysokości. Warunki kredytu hipotecznego są przystępniejsze, jeśli posiadamy wysoki wkład własny. Jeszcze lepiej jest, jeśli poza tym posiadamy stałą pracę, która jest stabilna.

Porównywarka ofert hipotecznych

Jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować się na firmę, w której chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny możemy skorzystać z porównywarki kredytów, dzięki której mamy możliwość wybrania kredytu na najlepszych dla nas warunkach. Jest tam przedstawiony spis wszystkich banków, dzięki czemu klienci mają wgląd, który z nich posiada ofertę, którą dany klient jest w konkretnej chwili zainteresowany. Dodatkowo możemy sobie obliczyć, jaką kwotę chcemy zaciągnąć oraz końcowo spłacić. Możemy także zobaczyć w ilu ratach będziemy musieli oddać nasze zadłużenie. Wszystko, co musimy zrobić to wybrać parametry, które nas interesują. Zwykle są to waluta, w jakiej chcemy oddawać zadłużenia także wkład własny czy okres spłaty. Dlatego warto jest skorzystać z takiego rozwiązania żeby nie przepłacić. Jest to bardzo ważne, ponieważ różnice między poszczególnymi ofertami wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych.