Czym jest kredyt samochodowy?

Posted by password on Wed, Apr 18 2018 08:21:48

Zakup samochodu to najczęściej jedna z poważniejszych w budżecie domowym inwestycji. Kierowcy bardzo chętnie wykorzystują kredyty samochodowe, aby sfinansować nowy, bądź używany pojazd. Czym charakteryzuje się kredyt samochodowy w praktyce i jakie korzyści niesie w porównaniu do innych narzędzi zadłużeniowych? Oto kilka branżowych wskazówek.

Co warto wiedzieć o pożyczkach na zakup samochodu?

Profesjonalnych kredytów samochodowych udzielają nie tylko banki detaliczne, ale również inne firmy z sektora finansowego zorientowane na obsługę rynku motoryzacyjnego. W wielu komisach samochodowych znajdziesz pośredników odpowiedzialnych za podpisywanie podobnych umów. Kredyt samochodowy przeznaczysz bez problemu na pojazd nowy lub używany, co zwiększa komfort wyboru floty. Standardowe zabezpieczenie pożyczki samochodowej to cesja w dowodzie rejestracyjnym. W ten sposób dochodzi do bardzo racjonalnego przeniesienia ryzyka. Przez to również kredyt samochodowy wyróżnia się stosunkowo niskimi kosztami w porównaniu do innych instrumentów zadłużeniowych. Samochód stanowi w tym rodzaju kredytu automatyczne zabezpieczenie. Niestety takie zabezpieczenie traci dość szybko na wartości, a zatem warto rozpatrzyć stosunkowo szybkie spłaty rat. Większość dealerów samochodowych proponuje bardzo atrakcyjne warunki finansowania nowych aut. Kredyt samochodowy to zdecydowanie kredyt celowy. Pieniądze otrzymane od instytucji finansowej musisz przeznaczyć wyłącznie na konkretny cel zapisany w umowie. Nie ma tutaj żadnej elastyczności.

Szeroka kategoria pojazdów do dyspozycji przy kredytowaniu

Kredyt samochodowy to kategoria nieco szersza, ponieważ dotyczy również motorówek, zakupu autobusów, czy jednośladów. Dokładna analiza branży jest wskazana przed zaciągnięciem każdego zobowiązania. Jeżeli dysponujesz własnymi oszczędnościami i jeszcze dodatkowo wspierasz się kredytem samochodowym takie działanie jest mocno opłacalne i gwarantuje znacznie efektywniejszy zakup. Na pewno kredyt samochodowy jest tańszy od klasycznego kredytu gotówkowego przynajmniej w kategorii celowych zakupów pojazdów. Czy korzystasz z wymienionych zalet kredytu samochodowego i co myślisz o tym narzędziu zadłużeniowym dla kierowców?